13 kwi

Wielkie zmiany w małej łazience

Łazienka coraz częściej pełni funkcję małego domowego SPA. To już nie tylko miejsce, w którym bierzemy szybki prysznic, wieszamy pranie i robimy poranny makijaż. Łazienka nazywana bywa pokojem kąpielowym i obrasta w piękne gadżety i dodatki, które umilają spędzanie tu czasu. Poza podstawowym wyposażeniem jak armatura – wanna, sedes, brodzik, umywalka – łazienka potrzebuje drobiazgów, które uczynią ją miejscem niepowtarzalnym i klimatycznym.


kosmetyki

Foto: pixabay.com

Wiele można zyskać montując w łazience…

Wiele można zyskać montując w łazience ciekawe lustro czy nietypowe półki. Przy okazji: lustro, a właściwie system luster to patent na małą łazienkę – optycznie powiększenie powierzchni gwarantowane. Podobnie jest z półkami. W wielkiej łazience eksponujemy zarówno meble jak i wystawione na nich kosmetyki czy utensylia łazienkowe, w małej – dobrze schować półki w ścianie oraz na tak zwanych ślepych powierzchniach. Im mniej bałaganu na wierzchu, tym lepiej. Półki łazienkowe mają to do siebie (zobacz kolo.com.pl), że szybko robi się na nich bałagan, a taka ekspozycja sprawia, że mamy wrażenie chaosu. Ciekawym elementem wyposażenia łazienki może być. deska sedesowa. Nie ta klasyczna, biała, ale fantazyjna. W sklepach znajdziemy deski drewniane; z przezroczystego plastiku z zatopionymi muszlami czy. żyletkami; deski tęczowe i z motywami filmowymi.

kosmetyki

Foto: pixabay.com

Taka na pozór banalna deska może stanowić ciekawy i zabawny (sprawdź) element aranżacyjny w sytuacji, kiedy nie możemy dokonać w naszej łazience wielkich zmian, a mamy ochotę na jej odświeżenie. Nowa deska sedesowa oraz ciekawa półka mogą całkowicie zmienić look naszego domowego SPA. Dobrze, jeśli możemy żonglować takimi drobnymi elementami wyposażenia łazienki, bo większe zmiany – jak wymiana armatury czy płytek ściennych/podłogowych to spora inwestycja.

Wielki wybór półek, luster i desek sedesowych znajdziemy w sklepach z wyposażeniem łazienek i możemy mieć problem z wyborem. Wybór elementów w jednym stylu zapewni naszej łazience spójny wygląd i jednorodną stylistykę. Jeśli lubimy artystyczny nieład, możemy przemieszać elementy różnych stylów. To, czy łazienka spełni nasze oczekiwania, zależy w dużej mierze od jej wyposażenia. Zwłaszcza jeśli jest to mała łazienka w bloku, z której naprawdę trudno wyczarować coś ciekawego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda


Indeksy GPW - notowanie z 2018-03-29
WIG20 17:15 2210.38 0.30%
WIG30 17:15 2556.70 0.28%
WIG 17:15 58377.4 0.35%
mWIG40 17:15 4554.89 0.52%
sWIG80 17:15 14179.6 0.40%
NCIndex 17:15 269.79 0.93%