21 gru

Jak urządzać małą łazienkę?

Czasami naprawdę nie możemy się obejść bez czyjejś pomocy w przypadku przeprojektowywania lub urządzania zupełnie od nowa łazienki w naszym domu czy mieszkaniu, szczególnie zaś w przypadku, kiedy sami jesteśmy całkowicie niezdolni do wymyślenia czegoś sensownego. Najczęstszym i największym problemem jest jednak nie tyle pomysł, ile rozmiar łazienki: z jakiegoś powodu praktycznie każda łazienka( niezależnie od jej rzeczywistych wymiarów )jest zawsze zbyt mała i zawsze zbyt zagracona.O ile drugi z wymienionych…

O ile drugi z wymienionych powyżej problemów daje się zwykle rozwiązać we względnie łatwy sposób, o tyle ten pierwszy niekoniecznie. Na nasze szczęście istnieją pewne uniwersalne zasady projektowania i urządzania łazienek, które dają się zastosować w każdym przypadku, ale najbardziej w małych łazienkach. Zauważyliście na przykład, że znakomita większość projektów małych łazienek, które można znaleźć w Internecie, nie przewiduje montażu w takiej łazience wanny pod żadną postacią. Powód jest dość oczywisty, ale i tak warto postawić sprawę jasno: tradycyjne, duże wanny są zwyczajnie zbyt wielkie do małej łazienki, ponieważ zajmują praktycznie całą dostępną przestrzeń podłogową.

Łazienka z taką wanną stałaby się ekstremalnie niewygodna w użytkowaniu. Nie znaczy to jednak, że w małej łazience wanny być nie może – na rynku dostępne są obecnie choćby wanny asymetryczne, które świetnie się nadają do mniejszych przestrzeni, są także i małe wanny narożne, które bardziej przypominają naprawdę głębokie brodziki niż cokolwiek innego, ale za to pozwalają wykąpać się we w miarę komfortowych warunkach i mogą być spokojnie używane także jako brodzik.

Zawsze też trzeba pamiętać o…

Zawsze też trzeba pamiętać o tym, że najlepiej do niedużych przestrzeni kupować wyposażenie łazienek, które jest jak najbardziej kompaktowe, bo to pozwoli oszczędzić nie tylko miejsce wewnątrz, ale i nieco pieniędzy na rachunkach za wodę( spłukiwanie mniejszej ilości wody w toalecie daje znaczącą redukcję miesięcznego zużycia wody ). Istotne jest również, aby pamiętać o położeniu odpowiedniej instalacji elektrycznej w małej łazience: musi być nie tylko wodoodporna, ale też i nieprzesadzona – lepiej jest mieć dwa lub trzy punkty świetlne niż zamienić naszą łazienkę w ekstrawagancką wersję choinki bożonarodzeniowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda


Indeksy GPW - notowanie z 2018-03-29
WIG20 17:15 2210.38 0.30%
WIG30 17:15 2556.70 0.28%
WIG 17:15 58377.4 0.35%
mWIG40 17:15 4554.89 0.52%
sWIG80 17:15 14179.6 0.40%
NCIndex 17:15 269.79 0.93%